Programul Erasmus+

Unitatea noastră școlară implementează proiectul Erasmus + cu următoarele date de identificare:

Acțiunea-cheie 1 – Mobilitatea persoanelor; Domeniul EDUCAȚIE ȘCOLARĂ,

Titlul proiectului: DASCĂLI IMPLICAȚI, ELEVI TOLERANȚI

Numărul de identificare al contractului: 2019-1-RO01-KA101-062082

Fluxuri propuse: 2 ( unul la Barcelona și unul la Bologna)

Număr cadre didactice beneficiari : 7

Buget: 16 605 euro

Rezultatele selectiei, cu termen de depunere dosare 23.04.2021,  le găsiți  aici REZULTATE SELECTIE BOLOGNA
.

Școala altfel 2020, pentru clasele de la învățământul primar și gimnazial,  se  desfășoară în perioada 30 martie -3 aprilie 2020.

Din păcate, suspendarea cursurilor, începând cu data de 11 martie 2020 , a adus cu ea și suspendarea activităților  în aer liber, atât de mult așteptate de elevi. Activitatea se desfășoară online, elevii întrecându-se între ei să realizeze materiale video, colaje, versuri, care să fie împărtășite cu colegii și profesorii.

Ne bucurăm împreună de materialele lor. Vă invităm și pe voi să  vizitați pagina de activități extrașcolare a acestui site și  pagina de Facebook a școlii . Aventura online continuă!!!!!

Tema săptămânii: SĂNĂTATEA MEA ȘI A CELORLALȚI

LUNI –  Ghidul meu de sănătate

MARȚI – Personalități românești din medicină

MIERCURI – Fericirea – sănătatea sufletului

JOI – Faptele bune ne fac mai sănătoși

VINERI – Experiența Covid 19 pentru mine și familia mea

Școala altfel 2020, pentru clasele de la învățământul preșcolar,  se va desfășura în perioada 25-29 mai  2020.

Tema săptămânii: se va anunța în urma consultării copiilor, părinților și cadrelor didactice.

Apasă aici pentru a adăuga propriul text